Zespół TuRazem
Edyta Grabowska
Prezes stowarzyszenia
Socjolożka, inicjatorka zmian, projektantka usług. Od ponad 10 lat związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Skutecznie łączy działalność społeczną z biznesową. Często angażuje się w różnorodne inicjatywy lokalne, gdyż uważa, że jest to najlepszy sposób na rozwój, budowę sieci kontaktów oraz zdobywanie doświadczenia. Zawsze gotowa nieść pomoc innym, z uśmiechem i dobrym nastawieniem. Od 2018 roku pełni funkcję wiceprezesa Zarządu ATUM Sp. z o.o. odpowiadając m.in. za rozwój pierwszego w Polsce centrum szkoleń specjalistycznych z zakresu energetyki odnawialnej. Koordynowała liczne projekty edukacyjne i społeczne, w tym finansowane ze środków unijnych o łącznej wartości ponad 12 mln złotych. Prywatnie wspiera mamę w rozwoju marki DeKoronka, pod którą powstają niebanalne szydełkowe produkty.
Magdalena
Szopian
Wiceprezes stowarzyszenia
mgr socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim (2009), Animatorka Społeczności Lokalnych (SKiBA). Od czasu studiów związana z wrocławskim środowiskiem pozarządowym, szczególnie zaangażowana w działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, seniorów oraz społeczności lokalnych. Założycielka i wiceprezes zarząduStowarzyszenia Aktywizacji Społecznej TuRazem, wiceprezes w Zarządzie Fundacji Koliber.Trener kompenetcji komuterowych ECCC oraz ECDL, prowadzi własną działalność gospodarczą, wspierającą rozwój małych przedsiębiorstw. W stowarzyszeniu inicjuje działania integracyjne, prowadzi kursy komputerowe dla seniorów, jest specjalistą ds organizacyjnych, wyszukuje konkursy dotacyjne. Uwielbia spontaniczne podróże i długie spacery po górach. W wolnych chwilach odnawia stare porzucone meble nadając im nowe życie.
Krzysztof Grabowski
Wiceprezes stowarzyszenia
trener i autor programów szkoleniowych bazujących na innowacyjnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii cyfrowych (w tym tabletów). Od 10 lat zajmuje się:
● Wdrażaniem sprzętu cyfrowego i oprogramowania do szkół
● Prowadzeniem prelekcji i szkoleń z obsługi aplikacji edu.
● Udziałem w szkoleniach Apple dotyczących kompleksowej obsługi sektora edukacji oraz tworzenia wizji wdrożenia rozwiązań Apple w zgodzie z misją instytucji edukacyjnej
Diana
Hamarnik
socjolożka, specjalista od zarządzania projektami, ukończyła również studia na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Wrocławskim, uczestniczyła w wielu projektach badawczych, koordynowała liczne projekty edukacyjne . Posiada zdolności organizatorskie i interpersonalne. Podróżniczka, ma na swoim koncie tysiące przejechanych kilometrów i dziesiątki zwiedzonych krajów.
Natalia
Pieńkowska
psycholog z 5-letnim doświadczeniem zawodowym, specjalizuje się w interwencji kryzysowej i wsparciu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Doświadczenie zawodowe zdobywała jako psycholog i interwent kryzysowy w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla ofiar przemocy w Rodzinie we Wrocławiu, Wrocławskim Centrum Integracji, Ośrodku interwencji Kryzysowej w Dzierżoniowie, a także w Centrum Aktywizacji Społecznej w Dzierżoniowie. Prowadziła konsultacje indywidualne, warsztaty podnoszące kompetencje społeczne, a także grupy wsparcia dla osób dorosłych zmagających się z trudnościami osobistymi i zawodowymi.
Kamil
Górak
Sekretarz stowarzyszenia
od 9 lat szkoli seniorów i inne osoby wykluczone cyfrowo. Ukończył socjologię społeczności lokalnych na Uwr i Szkołę Trenerów MCP. Posiada certyfikat egzaminatora ICT GCCE. Jest współautorem publikacji „Odwracalny regres? Małe i średnie miasta w świetle wyzwań społeczno-ekonomicznych oraz koncepcji zaradczych – przykład Dolnego Śląska” w roczniku Miasto. Kiedy nie zajmuje się szkoleniem i problemami miast, lubi chodzić po górach, podziwiać architekturę albo poszerzać wiedzę historyczną.
Małgorzata
Braszka
redaktor naczelna portalu Kocham Wrocław. Pedagog, animatorka i kobieta biznesu. Kocha odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Od wielu lat zaangażowana w działalność społeczną. Z sukcesem współprowadzi PrzedPokój H13 – przestrzeń dla organizacji pozarządowych, które chcą realizować działania na rzecz Przedmieścia Oławskiego i jego mieszkańców. Jeśli ma wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybiera to drugie 🙂
Dawid
Krysiński
socjolog, pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim. Fascynuje go miasto i jego przemiany. Uwielbia Wrocław i Karkonosze. Pracę na Uniwersytecie łączy nie tylko z działalnością w TuRazem, ale też z realizacją projektów badawczych finansowanych przez Komisję Europejską. Współpracuje także z władzami samorządowymi, opracowując na ich potrzeby diagnozy i ewaluacje różnorakich przedsięwzięć lokalnych. W Stowarzyszeniu prowadził kursy aktywizacyjne, a obecnie odpowiada za realizację projektu, który jest finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz ma na celu pobudzanie przedsiębiorczości wśród młodzieży wiejskiej.
Wiesława
Jamróz
seniorka, mama trójki dzieci. Samodzielnie nauczyła się szydełkować, szyć oraz haftować. Tworzy wyjątkowe dzieła pod marką DeKoronka. Przydomowy skrawek ziemi błyskawicznie przemieniła w cudnie kwitnący ogród pełen różnych gatunków, barwnych kwiatów. Z łatwością opanowała obsługę mobilnych urządzeń. Nacodzień opiekuje się gospodarstwem domowym, dbając o ład oraz porządek, zaskakując gości pysznymi daniami i deserami.
Renata
Kołodziejczyk
socjolog i andragog. Ukończyła studia z zakresu poradnictwa zawodowego i coachingu kariery na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka Szkoły Trenerów i Kursu na NGO organizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Edukacji CEL. Jej celem jest nieustanny rozwój, a pasją pomaganie w odkrywaniu potencjału drugiego człowieka. Kocha pracę z ludźmi i możliwość dzielenia się wiedzą. Lubi się uczyć i zdobywać nowe umiejętności.