698 529 822 kontakt@turazem.pl

Rusza bezpłatna Akademia online dla seniorów z gminy Jordanów Śląski!
Zgłoś siebie lub bliską osobę do udziału.

Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem zaprasza do udziału w projekcie ,,Akademia Cyfrowego Obywatela 60+”.  4 spotkania online (14h warsztatów) związane będą z tematyką e-dostępności usług publicznych oraz bezpieczeństwa korzystania z tych usług przy użyciu komputera/ tabletu wraz z informacjami na temat praw przysługujących użytkownikom e-usług.

Seniorzy dowiedzą się m.in.:

– Jak bezpiecznie korzystać z komputera i smartfonu?

– Czy dowód osobisty na smartfonie jest bezpieczny?

– Jak załatwić sprawy urzędowe i zdrowotne przez Internet? Strony: e-urząd, e-pacjent.

– Jakie mamy prawa w Internecie?

Spotkania będą prowadzone przez ekspertów z zakresu prawa oraz nowych technologii.

Dodatkowo, bazując na doświadczeniach z wcześniej realizowanych zajęć z seniorami, wprowadzona została usługa indywidualnych konsultacji prawnych lub z zakresu nowych technologii (4h na grupę). Możliwość konsultacji z zakresu np. zakładanie profilu ePUAP, korzystanie z dostępu do konta pacjenta, przegląd oprogramowania stosowanego na własnym urządzeniu, przegląd regulaminu sklepu internetowego. 

Nie masz komputera, a chcesz wziąć udział w projekcie? To nie problem!

Z racji obecnej sytuacji panującej w kraju i w celu zapewnienia bezpieczeństwa, projekt zakłada szkolenia online. Uczestnikami mogą być zatem osoby, które w podstawowym stopniu potrafią obsługiwać komputer. Jeśli ktoś nie ma dostępu do sprzętu Stowarzyszenie gwarantuje dostarczenie laptopa z dostępem do Internetu na czas trwania projektu, do domu chętnego seniora.

 Jak zgłosić się do udziału?

Akademia jest całkowicie bezpłatna. Szkolenia ruszą już pod koniec maja, więc warto jak najszybciej zgłosić się do udziału. Liczba miejsc jest bowiem ograniczona. Zgłoszenia odbywają się drogą mailową lub telefoniczną.

Zapisy do 25.05.2020r.:
kontakt@turazem.pl
tel. 535 467 183, 508 280 018

Zadanie pn. „Akademia Cyfrowego Obywatela” jest współfinansowane ze środków Powiatu Wrocławskiego.

Skip to content