698 529 822 kontakt@turazem.pl
Zaprosiliśmy dzieci i młodzież w wieku 7-13 lat do udziału w cyklu bezpłatnych wakacyjnych warsztatów na podwórkach i w parkach na Przedmieściu Oławskim i Świdnickim.
TEMATY I TERMINY WARSZTATÓW:

🔸 MALI ODKRYWCY – warsztat dla dzieci, które są ciekawe świata. Podczas warsztatów dzieci będą poznawać różne zawody związane z nauką oraz słynnych naukowców. Celem warsztatu jest zainteresowanie dzieci nauką i wzbudzenie w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Zajęcia będą pełne eksperymentów, doświadczeń, oraz technologii, która posłuży m.in. do odkrywania szczątków dinozaurów, czy obserwacji gwiazd.

🔹 TERMIN: 9. lipca (sobota) od godz. 15:00
Miejsce: Podwórko, ul. Kniaziewicza 36
🔹 TERMIN: 15. lipca (piątek) od godz. 12:00
Miejsce: Skwer Krasińskiego

🔸 KREATORZY DOBREJ ENERGII – kreatywny warsztat z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych pozwalających na poznanie mechanizmu działania turbiny wiatrowej, wodnej, ogniw wodorowych i paneli fotowoltaicznych. Dzieci będą miały możliwość własnoręcznego konstruowania różnych form odnawialnych źródeł energii, a także porównania korzyści i konsekwencji stosowania konwencjonalnej oraz alternatywnej energii.

🔹 TERMIN: 19. sierpnia (piątek) od godz. 12:00
Miejsce: Skwer Krasińskiego

🔹 TERMIN: 26. sierpnia (piątek) od godz. 12:00
Miejsce: Skwer Krasińskiego

🔸 WYBUCHOWE EKSPERYMENTY – Prowadzone są one w formie eksperymentów chemicznych lub fizycznych, które dla dzieci są niezwykle atrakcyjne. W ten sposób mogą one łatwo i przyjemnie poznać prawa rządzące naszym światem, a także samodzielnie, pod okiem opiekuna, przeprowadzić własny eksperyment. Dzieci będą mogły nie tylko zdobyć wiedzę teoretyczną ale empirycznie doświadczać naukowych eksperymentów i wykonywać je.

TERMINY:
🔹 TERMIN: 22. lipca (piątek) od godz. 12:00
🔹 TERMIN: 29. lipca (piątek) od godz. 12:00
🔹 TERMIN: 5. sierpnia (piątek) od godz. 12:00
🔹 TERMIN: 12. sierpnia (piątek) od godz. 12:00
MIEJSCA WARSZTATÓW i ZAPISY: Fundacja Odkrycie 

– – – –

Podczas każdego warsztatu zostały przeprowadzone zajęcia z profilaktyki antyalkoholowej i przeciwdziałaniu uzależnień w formie zabaw edukacyjnych. 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław w ramach działania: Wrocławska Wakacyjna Przygoda 2022.
Skip to content